TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat

Új számítógépek az iskolában – Európai uniós támogatással, A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat keretében újul meg iskolánk számítástechnikai felszereltsége.

Magyarhomorog Községi Önkormányzata élt azzal a pályázati lehetőséggel, amely lehetővé tette, hogy XXI. századi körülmények között tanulhassanak a diákok a magyarhomorogi iskolában. A TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú projekt, amely infrastruktúrális és pedagógiai-módszertani elemeket egyaránt magában hordoz, 2011. február 07-2011. augusztus 31. között valósul meg. A projekt keretében többek között 20 db iskolai számítógéppel, 6 db tantermi csomaggal, 1 db alkalmazás szerverrel, 1 db szavazó csomaggal és 2 db WIFI csomaggal gazdagodik az iskolai számítástechnikai rendszer. A tantermi csomagok részét képező interaktív táblák és projektorok az oktatás digitális korszakát hozzák el községünkbe. Ugyanakkor a pedagógusok képzése is része a projektnek. A képzések célja, hogy oktatóink az új eszközöket minél hatékonyabban tudják az oktatás szolgálatába állítani. A kompetenciaalapú oktatás kereteiben azokat a módszertani képességeket, készségeket fejlesztik, amelyekre mind a továbbtanulásban, mind a munkahelyszerzésben szüksége lehet az itt tanuló diákoknak.

A projekt egyszerre több célt is szolgál. Közvetlen célja, hogy a XXI. századi körülmények megteremtésével versenyképes körülményeket biztosítsuk diákjaink számára az oktatásban. A projekt ugyanakkor hozzájárul a helyi életminőség javulásához, és mint oktatásügyi fejlesztés hosszútávon remélhetőleg elősegíti a gazdasági és társadalmi felzárkózást. A projekt megvalósulásához az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege 10.100.000 Ft. A projekt kedvezményezettje Magyarhomorog Községi Önkormányzat.

Új számítógépek az iskolában

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0470 azonosítójú A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése című pályázat